İzmir Kaş - Kirpik Ekimi

Bu işlem, hastanın doktoruyla birlikte yaptığı konsültasyonda istediği kaş şekline karar vermesiyle başlar. Sonrasında işlem yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır.

Saçlı deriden alınan kökler, işlem sonrasında bölgede bir iz kalmaması ve doğal bir görüntüye ulaşılması için deride çok küçük kanallara ekstra inceltilmiş foliküler üniteler olarak yerleştirilmelidir. Uygulama yaklaşık 2-3 saat sürer ve işlemden 2 gün sonra ilk yıkama uzmanımız tarafından yapılır.

Kaş Ekimi yapılan bölgede uygulama sonrasında 7 gün boyunca hafif kabuklanma ve kızarıklık meydana gelir. Nakil yapılan alan, 7-8 gün sonunda iyileşir. Ekilen kaşların tamamen uzaması üç ila altı ay kadar sürer. Çoğunlukla ikinci bir girişim gerekmese de, altıncı ayın sonunda gelişimin değerlendirilmesi ve gerekirse 1 yıl sonra ikinci bir seansla istenen sonuca ulaşılması hedeflenir. Kirpik Ekimi, yine kaş ekiminde olduğu gibi iki kulak arasında kafanın arka bölümünde bulunan ve donör bölge adı verilen alandan alınan, sağlıklı saç köklerinin kirpiklere nakil edilmesi işlemi olarak tanımlanabilir. Saçlı bölgeden çıkartılan greftler kirpik bölgesine özel bir teknikle yerleştirilir. Saç ve kaş ekiminden farklı olarak kirpik ekiminde önce kanal açma tekniği ile ekim yapılmaz. Kanalla ekim aynı anda gerçekleştirilir. Ekim gününden itibaren antibiyorik kremle ekim alanının nemli kalması sağlanır. Gözlerde 3-4 gün morarma ve şişlik gözülebilir. 8 gün içerinde hastamız sosyal hayatına geri dönebilir. Ekilen greftler 3 -6 ayda gözle görülür olarak uzar ve ilk zamanlarda uzayan kıllar istenilen boyutta kesilir. Zamanla kılların uzama hızı yavaşlar.
İzmir’de saç ekimi ile ilgili detaylı bilgi için +90 501 080 66 94 iletişim hattımızdan ön görüşme randevusu alabilirsiniz

Yasal Uyarı: Bu sayfadaki ifadeler bilgi verme amaçlı olup, bağlayıcı nitelik taşımaz. Hiçbir bilgi, tedavi tavsiyesi olmayıp, doktor tavsiyelerinin önünde değildir. Kesin bilgi ve talimatları, yalnızca doktorunuzdan almanız sağlığınız açısından son derece önemlidir.