İzmir Sakal Bıyık Ekimi

Yeteri kadar sakalı olmayan veya travma sonucu oluşmuş sakalsız alanlara aynı saç ekiminde olduğu gibi ekilecek olan kıllar ense kısmındaki donör sahadan elde edilir.

Daha sonra ekim yapılacak sakal veya bıyık bölgesindeki alana çok ince slitlerle kanallar açılır.Bu tarz ekimlerde açılacak kanalların sıklığı, yönü, kalınlığı çok önemlidir. Kılların doğal çıkış yönüne doğru kanal açılmalıdır. Donör sahadan alınıp ekimde kullanılacak greftler ise tekli greftlerden seçilir. Böylece doğala yakın bir görüntü meydana gelir.

İşlem sonrasında 4 gün sıvı yada püre gidalar alınması çok fazla mimik hareketlerinin yapılmaması önemlidir. 3. gün ilk yıkama ve pansuman uzmanımız tarafından gerçekleştirilir. Hastalarımız 5. günden itibaren daha rahat yemek yiyebilmektedir. 3 ay makine yada ustura ile traş yapılmamalıdır. Ekilen greftler öncelikle dökülür ve 3. ayda uzamaya başlar her ay fazlalaşarak 6 ayda gözle görülür değişim olur ve 1 yılda sürecini tamamlar.
İzmir’de saç ekiminde saç sıklığı ile ilgili detaylı bilgi için +90 501 080 66 94 iletişim hattımızdan ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

Yasal Uyarı: Bu sayfadaki ifadeler bilgi verme amaçlı olup, bağlayıcı nitelik taşımaz. Hiçbir bilgi, tedavi tavsiyesi olmayıp, doktor tavsiyelerinin önünde değildir. Kesin bilgi ve talimatları, yalnızca doktorunuzdan almanız sağlığınız açısından son derece önemlidir.