Saç Sıklığı Nasıl Belirlenir

SAÇ EKİMİNDE SIKLIĞI NASIL BELİRLENİR?

Saç ekimi yapılırken dikkate alınması gereken en önemli konulardan biri de saç sıklığıdır. Saçların çok yoğun bir sıklıkla ekilmesinden ziyade hastanın doğal saç sıklığına eş değer bir hacim yakalanmalıdır. Elde edilen kök sayısına ve açıklığa bağlı olarak santimetrekare başına 30–60 saç kökü ekmek mümkündür.

Saç sıklığı ayarlanırken hastanın beklentisi de göz önünde bulundurulmalıdır. Saç ekimi yapılacak kişinin saçları, ekim öncesinde doktor tarafından dikkatlice incelenmelidir. Tüm bu adımların ardından saç açıklığına bağlı olarak greft sayısı belirlenmeli ve uygulanacak saç sıklığına karar verilmelidir.

İzmir’de saç ekiminde saç sıklığı ile ilgili detaylı bilgi için +90 501 484 66 94 iletişim hattımızdan ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

Yasal Uyarı: Bu sayfadaki ifadeler bilgi verme amaçlı olup, bağlayıcı nitelik taşımaz. Hiçbir bilgi, tedavi tavsiyesi olmayıp, doktor tavsiyelerinin önünde değildir. Kesin bilgi ve talimatları, yalnızca doktorunuzdan almanız sağlığınız açısından son derece önemlidir.