İzmir Tepe Bölgesi Saç Ekimi

Saç Ekimi Tepe Bölgesi Sonuçları Ne Zaman Alınır?

Tepe bölgesi saç dökülmesi, daha fazla saç kökünün yok olduğu alanlardır. Çünkü kayıp oranı diğer dökülmelere nazaran daha fazladır. Bruada yapılacak ekim işleminde görece daha fazla donör kullanılması gerekebilir. Kimi vakalarda seans sayısı artırılarak, dökülmenin yaşandığı bölgede daha iyi bir kapatma sağlanmaya çalışılabilir. Tabii bu hekiminizin vereceği bir karardır. Bu noktada dökülmeden kastımız, ekimden sonrası şok dökülme değil, saç ekimi öncesindeki dökülme durumudur.
Varteks bölgesi saç dökülmesi sonrası yapılan tedavilerin çıkışı 6 ay kadar beklenmektedir. Daha zor bir süreç olduğu için bu kadar uzun sürmektedir, diğer tip dökülmelerde 4. Ay yeterli olup sonuçlar daha hızlı görülmektedir. Kişiler motivasyonlarını yüksek tutmalı ve 6. Aya kadar beklemeyi normal olarak görmelidir.

Saç Ekimi Tepe Bölgesini Tam olarak Kapatır mı?

Saç ekimi tepe bölgesi tutmaması söz konusu olmamakla birlikte belli oranda kayıp yaşanması muhtemeldir. Kayıpsız bir şekilde tutunma görülmese de sonuç olarak ekim sonuçlarında başarı oranı yüksektir. Uzman hekim ve doğru teknikler ile iyi sonuçlar alınmakla birlikte bölgenin tam muayenesi ve son teknoloji kullanılması hem ekim işini başarıyla sonuçlanmasına yardımcı olmakta hem konforlu bir tedavi süreci sağlanmış olmaktadır.

Saç Ekimi Tepe Bölgesine Yapıldığında Fiyatlar Değişir mi?

Saç ekiminin yapıldığı bölge fiyatları görece etkiler. Saç ekimi fiyatlarını etkileyen başlıca faktör greft sayısıdır. Eğer sağ ekimi yapılan tepe bölge tamamen kel ise buraya daha fazla greft ve hatta ikinci bir seans gerekebilir. Bu bakımdan fiyatlar değişiklik gösterir demek yanlış olmaz. Ancak fiyat bilgisi için muayene olmalı ve gerekesinimlerinizi tespit ettirmelisiniz.

Saç Ekimi Tepe Bölgesi Başarı Oranı Nedir?

Saç ekimi günümüzde estetik cerrahi operasyonlarının başında gelmektedir. Kişiden kişiye tedavinin ilerleyişi ve süreci değişmekte olup her hekimn kullandığı yöntem de farklıdır. Son teknolojik yöntemlerin kullanılması hasta olan kişinin hekimine güvenmesi süreci daha konforlu hale getirmektedir. Saç ekimi tepe noktası kolay olmamakla birlikte saçın açısına çok dikkat edilmeli ve yapay bir görünümden uzak durulması sağlanmalıdır. %100 başarı oranı çok mümkün olmasa da %90 %95 civarında başarı mümkündür. Bu sebeple kişiler hekimine güvenmeli ve saç ekimi sonrasında bakımına dikkat edilmelidir.

Saç Ekimi Tepe Bölgesi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tepe bölgesi saç ekimi diğer ekimler ile aynı olmakla birlikte aralarında fark çok azdır. Kabuk görüntüsü olmakla birlikte 10. Günden sonra dökülme görülmekte ve normal bir süreç olarak beklenmektedir. Ekim sonrası bakım normal bakım ile aynıdır. Ertesi gün yıkaması yapılabilir. Dinlenme sırasında yatış aynı olmakla birlikte, şişlik daha az olduğu için dikkat edilmesi gereken süreç daha konforludur. İyileşme süreci diğer ekim süreçleriyle aynı olmakla birlikte şok dökülme oranları yüksek görülebilir. Ayrıca DHI yöntemi kullanılır ise saçın tamamı traş edilmediği için görsel bir sorun yaşanma olasılığı da daha düşüktür. Baş bölgesinin tam traş edilmemesi hekim için daha uygun olmakla birlikte saçın açısının yönü belirlenmekte ve ekim için kolaylık sağlanmaktadır.

İzmir’de saç ekimi ile ilgili detaylı bilgi için +90 501 080 66 94 iletişim hattımızdan ön görüşme randevusu alabilirsiniz

Yasal Uyarı: Bu sayfadaki ifadeler bilgi verme amaçlı olup, bağlayıcı nitelik taşımaz. Hiçbir bilgi, tedavi tavsiyesi olmayıp, doktor tavsiyelerinin önünde değildir. Kesin bilgi ve talimatları, yalnızca doktorunuzdan almanız sağlığınız açısından son derece önemlidir.