İzmir DHI Saç Ekimi

DHI Tekniği İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI tekniği, FUE’den farklı olarak donör bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekilecek bölgeye implanterle (kalemlerle) kanal açılmadan ekilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir yöntem olarak açıklanabilir. Çok ince, silindirik ve keskin bir yapıya sahip olan Implanter/Choi iğnesi bir kanal şeklindedir ve saçlar bu kanal boyunca sürülerek iğneye yerleştirilir.

DHI Tekniği Aşamaları;

Cholimplanter kalemiyle yapılan saç ekiminde, saç fölikülleri kalem içine özenle teker teker yerleştirilir, ve kalemlerle uzman ekip tek tek kendi yön ve açısında saçlı deriye yerleştirir.

Choi iğnesine yerleştirilen saç kökleri açı ve yön belirlendikten sonra iğnenin itme özelliğiyle ekim yapılır; operasyonda 8 ila 10 arasında Choi kalemi ile 10-15 arasında Choi ucu kullanılır, kalem uçları farklı ölçülerde olabilir bunu kişinin saç kökü ve kalınlık yapısı belirler.

Choi saç ekim yönteminin FUE metodundan farklı avantajları ve dezavantajları bulunur.

DHI Tekniği Avantajları

Uzun saç arasına ekim yapılabilir
Ödem riski çok azdır
Saç köklerinin sağ kalma oranı yüksektir.
Kesi alanı daha az olacağından kanama riski en aza iner.
Operasyon sonrası daha hızlı iyileşmeyle kişi kısa sürede günlük yaşamına döner.
Bu teknikte tıraşsız saç ekimi daha kolaydır.

DHI Tekniği Dezavantajları;

DHI yöntemi diğer yöntemlere kıyasla çok daha zahmetli ve hassas bir işlemdir. Bu durum yöntemin uzmanlık ihtiyacını arttırmaktadır. Yöntemin hassasiyet ve uzmanlık gerektirmesi ve kullanılan kalemlerin döviz ile alınması ve diğer yöntemlere göre daha fazla ekibin işlemde yer alması nedeniyle maliyeti de diğer yöntemlerden daha fazla olmaktadır.
Seans başına maksimum 3000-3500 greft ekilebilirmektedir. DHI saç ekimi daha fazla zaman alır ve bu nedenle diğer yöntemlere göre daha az greft ekim yapılabilmektedir.

Saçlı alana ekim yapılması, ekim alanının çok dar olması anlamına gelir eğer yeterli tecrübesi yoksa, bu dar alanda çalışırken Choi uçlarıyla diğer saç köklerine zarar verebilir. Bu nedenle ekibin tecrübesi başarı oranını etkilemektedir.

Herkes DHI/Choi Saç Ekimine Uygun Mudur?

DHI/Choi kalemiyle saç ekimine her hastanın uygun değildir. Buna ince telli ve kıvrımlı saç köklerinin implanter ucuna yerleştirilmesi ve ekim sırasında zarar görmesi gösterilmiştir. Sonrasında yapılan çalışmalarda sadece Asyalılara özgü kalın saçlı kişilerde değil daha genel saç tiplerine uygun implanter kalemi üretilmiştir. Bugün kullanılan implanter kalemi 0,64 mm ile 1,0mm arasındadır.Bugün gelinen noktada bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında güvenli şekilde DHI/ Choi uçlarıyla da operasyon yapılmaktadır.Bu yüzden uzmanlaşmış kliniklerde DHI/Choi uçlarıyla yapılan saç ekiminde, etkili, öngörülebilen doğal görünümlü saçlar ele edilmektedir.
İzmir’de dhi saç ekimi ile ilgili detaylı bilgi için +90 501 080 66 94 iletişim hattımızdan ön görüşme randevusu alabilirsiniz

Yasal Uyarı: Bu sayfadaki ifadeler bilgi verme amaçlı olup, bağlayıcı nitelik taşımaz. Hiçbir bilgi, tedavi tavsiyesi olmayıp, doktor tavsiyelerinin önünde değildir. Kesin bilgi ve talimatları, yalnızca doktorunuzdan almanız sağlığınız açısından son derece önemlidir.