İzmir Mezoterapi Tedavisi

Saç mezoterapisi, Seanslar halinde uygulanan bu tedavi içeriğinde mineraller, vitaminler, kıl köklerini besleyici ve saç çıkışını destekleyici bileşenler barındıran bir maddenin saç derisine enjeksiyonu ile gerçekleştirilir.
Platelet Rich Plasma , hastanın kendi serumudur. Mezoterapi ise saçlı derinin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve kan damarı genişletici vs vardır. Dolaysıyla hastanın saçlı derisine Platelet Rich Plasma ve mezoterapinin beraber enjekte edilmesi, sanki bu alana bolca vitaminlemiş, minerallenmiş kan gelmiş gibi etki eder.

Dolayısıyla saçlı deri hem beslenir, hem de yaralanma simülasyonu ile o bölgeye bolca yeni kan damarı oluşur. Eğer uykuya geçmiş folliküller varsa, saç çıkmasını destekler . Foliküller ölmüşse saç çıkması söz konusu değildir.
Platelet Rich Plasma ve mezoterapi, uygun şekilde beraber uygulandığında saçlara çok güzel sonuçlar verdiği gözlemlenmektedir.

Yasal Uyarı: Bu sayfadaki ifadeler bilgi verme amaçlı olup, bağlayıcı nitelik taşımaz. Hiçbir bilgi, tedavi tavsiyesi olmayıp, doktor tavsiyelerinin önünde değildir. Kesin bilgi ve talimatları, yalnızca doktorunuzdan almanız sağlığınız açısından son derece önemlidir.